Prosinec 2012

Dneska bude "někdo" dlouho vzhůru

31. prosince 2012 v 17:12 | jana | 
Dnes je poslední den v roce 2012. Za ten rok se toho stalo hodně.. V lednu jsem byla v Bedřichově na horách a naučila jsem se lyžovat. V červenci jsem byla na dvoutýdením táboře a spali jsme v lese pod širákem. V srpnu jsem byla na šachovém táboře, kde byl ten nejlepší celodenní výlet. V říjnu jsem byla na mistrovství Čech v šachu v ňákym zapadákově u Lipna a skončila jsem šesnáctá. A to zdaleka není všechno.. "Někomu" se povedlo pořádně mě vyděsit s koncem světa, na který jsem opravdu věřila a jsem ráda že nenastal.. :) Každopádně dnes v noci se rok 2012 stane minulostí a nastoupí zcela nový rok 2013. Jak už jsem řekla v nadpisu: Dnes půjde někdo pozdě spát. Tím myslím samozřejmě sebe. Mám jedinečnou možnost zůstat vzhůru až do půlnoci a ještě dýl. Dnes (resp. zítra ;)) bych chtěla překonat rekord a jít spát dýl než ve tři ráno.. Tak doufejme, že rekord překonám :) :D

Jak přežít

31. prosince 2012 v 16:53 Témata týdne
Říká se, že k přežití potřebuju pět věcí: jídlo, pití, oheň přístřešek a teplo. Takže na pustý ostrov si určitě vzít něco, čím můžu lovit zvířata. Co se pití týká, tak na ostrově se nějaká voda určitě najde. Ale voda bude špinavá a maso syrové a právě proto potřebuji oheň. Takže další věc s sebou určitě sirky, zapalovač nebo cokoliv na rozdělání ohně. Oheň mi zároveň poskytne i teplo. A přístřešek? To už záleží na tom, jaké možnosti budou na ostrově, na to se nejde připravit. A pak mi ještě někdo musí dělat společnost, protože když je člověk dlouho izolován od ostatních lidí, tak mu začne hrabat :)

Takže co si vzít s sebou na pustý ostrov? Sekeru, něco na rozdělání ohně (tzn. sirky, zapalovač, křesadlo nebo postačí i brejle..), pořádný oblečení a nějakého společníka (třeba i plyšáka.. :))

Zajímavé mraky i v zimě

29. prosince 2012 v 17:54 | jana |  Bouřky (počasí)
Včera i dneska jsme jeli hrát šachy. Včera jsme byli ve Slaném a dnes v Pravoníně. Ale to není podstatný. Včera když jsme se vraceli tak bylo krásně vidět čelo bouře. Přesně jak to býva na internetu na fotkách. I když to ale samozřejmě neznamená že musela být bouřka ;) byl to ňáký cumulonimbus či co :) ..ale bylo to fak pěkný
A dneska (taky pří zpáteční cestě) byla vidět jakási duha nebo co to bylo.. To nevypadalo jako normální duha tak jak ji známe.. To byla duha na mraku.. Já nevim jak to mám popsat prostě byl mrak a na tom mraku jakoby začínala duha a jak vylezla mimo mrat tak zanikla.. Já fak nevim co to bylo ale vypadalo to docela hezky :)

PS. Fotky nemám protože jsem neměla čím fotit.