Leden 2013

Plyšový medvídek

28. ledna 2013 v 16:42 | jana |  Témata týdne
WTF? Ku*va drát :D Ale ne, dělam si srandu.. Jen nevím co to je za téma.. ;) Nevim co psát.. Ale takový plyšový medvídek se občas opravdu šikne ;) U malých dětí je to samozřejmost, ale i u "velkých" dětí je občas důležitý. Třeba když velká holka ztratí kluka, tak vypráví své strasi medvídkovi a tulí se k němu.. A takovej velkej kluk může taky. Nebo si na něm vybíjí zlost a hází ho po zemi.. co já vim ;D

9! tak to je drsný!

27. ledna 2013 v 10:08 | jana |  Když je nuda
Na dnešek se mi zdál takovej divnej sen: vrátila jsem se v čase do roku 1971 a byl květen. Seděla jsem s babičkou, která byla mladá a s babičkou tak jak je teď na lavičce. Na nebi letělo ňáký letadlo, vypadalo jakoby bylo dřevěné a na křídlech mělo nějaký červeno-modrý kulatý znak a to letadlo střílelo po mojí mladý babičce. Schovala jsem se s ní vevnitř, kam potom přišla i "stará" babička. Na stole bylo cukroví a jí ho v tom snu jedla.
Hledala jsem souvislost mezi tím snem a skutečností. Narodila jsem se v roce 1998. A teď mrkejte: 1+9+9+8=27 a 2+7=9 V tom snu byl rok 1971 a mrkejte: 1+9+7+1=18 a 1+8=9 a teď ještě na něco mrkejte: když jsem hledala na internetu události toho roku, zjistila jsem že ten rok přírodní katastofy zabily 1305 lidí a 1+3+0+5=9!! Tak to jako fak hustý. Mé šťastné číslo je devět a všechny čísla toho snu ukazovaly na devítku!!

Zkažené překvápko

23. ledna 2013 v 17:25 | jana | 
Ve škole na předmětu kterému říkáme domácnost se právě bavíme o oblečení (co se kam hodí a tak..) a domluvili jsme se, že si uděláme módní přehlídku. Někdo bude předvádět, někdo bude v porotě a ostatní budou diváci. Minulou hodinu jsme si sedli do skupim a řešili sme to. Já byla ve skupině s Marťou a s Míšou. Míša okamžitě řekla, že chce bejt v porotě a marťa chtěla být divák. Já sem řikala, že klidně budu "modelka" ale že nemam normální hadry. Takže jsem se s Marťou a s Míšou domluvila, že půjdeme ke mě (po škole samozřejmě ;D) a něco vybereme.
Vybraly jsme takovou černo-modrou sukni a k tomu bílý tričko a druhou verzi: tmavé džíny a oranžové triko. Bylo vybráno a holky odešly domu. To bylo v pondělí. Dnes - ve středu, když sme zase měli domácnost, tak za mnou přišel jeden debil z "béčka" a řikal: Ty si prej chceš vzít na tu přehlídku velkou sukni co ti padá jo? A já na to že mi nepada a kdo mu to řek. No a on odpověděl Michala.
Tak sem se naní doost naštvala. Co ona má kde říkat co si chci vzít na sebe!! Je to krysa!! Takže jsem pak celou hodinu řešila s Marťou co si teda vezmu na sebe, když to Michala všem vykecala. Dávala jsem si dobrý pozor, aby Michala neslyšela o čem se bavíme. Měly jsme různé nápady: převlíknou se za Poua (znáte tu hru že jo ;)), nebo si prostě vezmu jen šaty a nebo něco total bláznivýho ^^ ješte nwm. Zejtra sem Marťa přijde a budem vybírat ;) Ale jestli nic nevyberem tak na tu přehlídku nepudu. Michala je prostě krysa (krysa ve významu zrádkyně ;)) a jak říkáme u nás v rodině: prostě co neví to nepoví..

Život je změna

21. ledna 2013 v 16:32 | jana |  Témata týdne
Život je změna. Stále si musíme zvykat na nové věci. Některé změny je jednoduché přijmout, na jiné je těžké si zvykat. A jak už víte neumím psát jenom teoreticky, takže uvedu příklad ;) Takové ty menší změny tak to je třeba když si koupíme novej "vohoz". A k těm velkým změnám patří... Nemůžu pořádně přemejšlet hrajou mi písničky :D ...ale k těm velkým změnám patří třeba ztráta někoho z rodiny nebo třeba stěhování a tak.. Ale víte co je taky změna? Když nám vodejde třídní učitelka a místo ní přijde blbá hnusná krabice. No ona to teda není krabice jako doslova ale my jí tak říkáme ;)
Twl mi tady hraje Gangnam Style a já se nemůžu soustředit na psaní :D tak to už je asi všechno ;D

Suprovej den neska ;)

17. ledna 2013 v 17:37 | jana | 
Jak už jsem řekla v nadpisu: dnešek byl fak suprovej. Ve škole jsem přesvědčila kamarádku, že jsem jí přihlásila do SuperStar ale nebyla to pravda a ona mi to sežrala, a když se dozvěděla, že jsem to jen hrála tak byla doost sranda ;D
Odpoledne když jsem šla na šachy, tak sme prostě normálně začali hrát a najednou se tam objevila ňáka paní a říkala že se jmenuje Chytrá a je od ňákejch novin a chce udělat reportáž. Takže celou hodinu si povídala s našima učitelama, pak si nás vyfotila a na konci ještě udělala rozhovor se mnou a s Ondrou. Ale nejlepší na tom je, že já sem tak trochu větěla že přijde. V úterý ve škole na ORV když nám pan učitel Chytrý rozdával písemky, tak říkal, že jsem vyhrála zase ňákej turnaj (v Kladně) a že jeho manželka připravuje reportáž..
Takže dobrý no ;D

Není růže bez trní

16. ledna 2013 v 15:18 | jana |  Témata týdne
Tuhle větu jsem už samozřejmě slyšela.. Jen přesně nevím, co si pod tím mám představit.. Každopádně já to chápu tak, že když mám třeba ňákej sen a jdu si za ním, tak musím překonat ňáké překážky. Příklad uvedu třeba na sobě: Chci žít v Oklahomě a lovit tornáda. Ale abych tam mohla žít, tak se nejdřív musím naučit anglicky. A abych mohla "lovit" tornáda, tak o tom ale musím něco vědět.
Takže.. Tak ňák to chápu já ;)

Jazyková bariéra

13. ledna 2013 v 12:36 | jana | 
Někdy mě tak napadá.. proč je na světě tolik jazyků? Počet různých jazyků se odhaduje na šest tisíc. Kde se jich vzalo tolik? Vždyť to je des.. Kamkoli se jede do zahraničí, tak se musíme naučit alespoň pár slov v jejich jazyce. Proč se všude na světě nemluví stejně..Třeba anglicky, angličtina je takovej univerzální jazyk :) Ale když má (skoro) každá země svůj jazyk a pak nějaké ty indiánské jazyky, tak to se člověk pak nikde nedomluví..

Co si o tom myslíte vy? Bylo by fajn kdyby se všude mluvilo stejně?

Odešla nám třídní!!

10. ledna 2013 v 20:42 | jana | 
Už od úterý chyběla naše třídní. Včera (když jsme byli se suplem na compech), k nám přišla do třídy a řekla že s náma chce bejt sama. Supl odešel na chodbu a já čekala co z ní vypadne.. To co řekla mě ale opravdu překvapilo. Řekla že je nemocná a že půl roku nesmí chodit do školy. Říkala že budeme mít místo ní novou (úplně novou) učitelku na příroďák a na chemii. A chtěla abychom ji někdy přišli navštívit. Mysleli jsme si že ta nová učitelka bude zároveň naše třídní, ale dneska jsme se dozvěděli, že naše třídní bude matikářka. Bum! Prásk! Další překvápko! Matikářka je fajn, je s ní sranda, ale myslím si, že na třídní učitelku se nehodí.
Jinak.. sry že tady tak "básnim" o naší třídní, ale i když všichni říkáme jak jí nesnášíme, tak někde v hloubi duše jí máme opravdu rádi a byl pro nás docela šok, když jsme se dozvěděli že jí do konce školního roku neuvidíme. No.. tak jsem se rozhodla napsat pro ni jeden článek :)

Nejsilnější živel

8. ledna 2013 v 16:39 | jana |  Témata týdne
Jak víme, jsou čtyři živly: oheň, voda, země a vzduch. Tak mě ale napadá.. který z nich je nejsilnější? Vezmeme to postupně:

OHEŇ
Všechno spálí. Říka se o něm, že je dobrý sluha ale špatný pán. Je mocný ale voda ho uhasí.

VODA
Podle mě nejhorší co voda dokáže, je vlna tsunami a v našich podmínkách jsou to povodně. Země ale dokáže vodu řídit. Voda nikdy neteče do kopce, že? :)

ZEMĚ
Zemětřesení jsou také hodně ošklivá.. Jediné co zemi zničí jsou lidé..

VZDUCH
Vzduch přestože vypadá jako nejslabší, podle mě je nejsilnější. Taková tornáda - to je hezký příklad toho co vzduch (resp. vítr) dokáže. Ve spojení s vodou pak můžou vznikat hurikány a vodní tornáda. Už jsem viděla i videa ohnivých tornád. A ve spojení se zemí to jsou třeba prašné víry.. Ale co zastaví vzduch?

Takže jsem dospěla k závěru, že nejsilnější ze všech živlů je vzduch. A co si o tom myslíte vy?

První školní den v roce 2013

3. ledna 2013 v 16:24 | jana |  Když je nuda
Dnes jsme museli zase do školy. Máme odpoledku.. Mysleli jsme si že nám odpadne, ale neodpadla. Ale i tak jsme to přežili docela v pohodě. První hodinu jsme měli češtinu a Fretka (přezdívka naší učitelky) nám řekla že je napůl slepá.. Druhá hodina byla angličtina, ta mě jako vždy bavila. Na začátku sme si povídali o Vánocích a pak jsme procvičovali slovíčka z minulý hodiny. Pak matika, tam jsme z učitelky tahyli rozumy.. ;) Tělák.. tam sme hráli basket a můj tým vyhrál 4:2 takže fajn. Pak jsme ňák přežili příroďák. A pak už byla konečně přestávka na oběd. Ale netrvalo dlouho a museli sme zpátky na pracovky. Naštěstí to byla jen povídací hodina.:) Vyučování nám uzavřel zemák; tam sme procvičovali státy a hlavní města.
Takže první vyučovací den byl celkem v poho :)